KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16002002

nr 1600 2002

Bertil Widbrant

(f. 1914), Sverige

Oljemålning, Stockholms Stadshus. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm

Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

800 kr

måndag 26 februari 2024
kl 19:39:28

Bertil Widbrant

Läs mer om Bertil Widbrant