KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16002002
nr 1600 2002
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Stockholms Stadshus. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 26 februari 2024
kl 19:39:28
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
350 kr
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
Bertil Widbrant
Läs mer om Bertil Widbrant