KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719490
nr 1471 9490
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 29x59, yttermått inklusive ram: 40x70 cm
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 maj 2022
kl 20:03:49
30/5 18:18:08
Bertil Widbrant
Läs mer om Bertil Widbrant