KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13095596
*
nr 1309 5596
Bertil Widbrant
(1914-1988), Sverige
Oljemålning, Orrar, Signerad. Olja på duk, 50x70 cm
Bertil Widbrant, svensk målare född 1914, död 1988.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 20:10:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 18:23:01
1
500 kr
24/2 18:41:19
2
600 kr
24/2 20:02:25
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil widbrant djurmotiv fågelmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar orrar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige widbrandt
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Bertil Widbrant
Bertil Widbrant, svensk målare född 1914, död 1988.
nr 1309 5596
Bertil Widbrant
(1914-1988), Sverige
Oljemålning, Orrar, Signerad. Olja på duk, 50x70 cm
Bertil Widbrant, svensk målare född 1914, död 1988.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/2 18:23:01 | 1 | 500 kr |
| 24/2 18:41:19 | 2 | 600 kr |
| 24/2 20:02:25 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil widbrant djurmotiv fågelmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar orrar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige widbrandt
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



