KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12212021
nr 1221 2021
Bernhard Oscarsson
(1894-1977), Sverige
Oljemålning, Soller Hamn. Signerad, daterad 1934. Olja på pannå, 43x51
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 3 december 2018
kl 20:36:17
2/12 23:17:56
Bernhard Oscarsson
Läs mer om Bernhard Oscarsson