KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14534261

nr 1453 4261

Berndt Lagerstam

(1868-1932), Finland

Oljemålning, Gossar. Signerad L stam, daterad 1911, oramad. Olja på duk, 84x65 cm

Berndt Lagerstam, finländsk målare född i Tuusniemi 1868, död 1932 i Helsingfors .

Utrop:

1.500 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 7 mars 2022
kl 20:02:42

Berndt Lagerstam

Läs mer om Berndt Lagerstam