KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7954443

nr 795 4443

Bengt Tandberg

(1874-1948), Sverige

Oljemålning, Bengt Tandberg (1874-1948), riddare till häst, signerad, -32, olja på duk, 66x98

Bengt Tandberg, svensk målare född i Stockholm 1874, död 1948.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 3 december 2012
kl 18:14:46

Bengt Tandberg

Läs mer om Bengt Tandberg