KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12224366
*
nr 1222 4366
Bengt Pettersson
(1929-2010), Sverige
Oljemålning, "Skutan lägger ut II". Olja på pannå, 26x20 cm
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 20:25:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 22:07:55
1
Vinnande bud
5/12 22:28:40
2
500 kr
5/12 22:28:40
1
(budbetjänt)
6/12 11:04:50
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Läs mer om Bengt Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt pettersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengt Pettersson
nr 1222 4366
Bengt Pettersson
(1929-2010), Sverige
Oljemålning, "Skutan lägger ut II". Olja på pannå, 26x20 cm
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/12 22:07:55 | 1 | Vinnande bud |
| 5/12 22:28:40 | 2 | 500 kr |
| 5/12 22:28:40 | 1 | (budbetjänt) |
| 6/12 11:04:50 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.Läs mer om Bengt Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt pettersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



