Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 12224366



*

nr 1222 4366


Bengt Pettersson

(1929-2010), Sverige


Oljemålning, "Skutan lägger ut II". Olja på pannå, 26x20 cm


Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 december 2018
kl 20:25:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/12 22:07:55 1      Vinnande bud
5/12 22:28:40 2      500 kr
5/12 22:28:40 1      (budbetjänt)
6/12 11:04:50 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Bengt Pettersson

Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.

Läs mer om Bengt Pettersson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt pettersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:22
  • 1023 OljemÃ¥lning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06




Ladda ner broschyr