KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12224366
*
nr 1222 4366
Bengt Pettersson
(1929-2010), Sverige
Oljemålning, "Skutan lägger ut II". Olja på pannå, 26x20 cm
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 20:25:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 22:07:55
1
Vinnande bud
5/12 22:28:40
2
500 kr
5/12 22:28:40
1
(budbetjänt)
6/12 11:04:50
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Läs mer om Bengt Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt pettersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36
-
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:24
-
7432 Oljemålning
Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Signerad, skog. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:10
*
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengt Pettersson
nr 1222 4366
Bengt Pettersson
(1929-2010), Sverige
Oljemålning, "Skutan lägger ut II". Olja på pannå, 26x20 cm
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 22:07:55 | 1 | Vinnande bud |
5/12 22:28:40 | 2 | 500 kr |
5/12 22:28:40 | 1 | (budbetjänt) |
6/12 11:04:50 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.Läs mer om Bengt Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt pettersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36 -
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:24 -
7432 Oljemålning
Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Signerad, skog. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:10