KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12554332

nr 1255 4332

Bengt Pettersson

(1931-2004), Sverige

Oljemålning, Bengt Pettersson (1931-2004), Sverige. "Skridskobanan", signerad. Olja på pannå, 27x22

Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född 1931 i Vibyggerå socken i Västmanlands län, död 2004 i Munka-Ljungby.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 20 maj 2019
kl 19:52:22

Bengt Pettersson

Läs mer om Bengt Pettersson