KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13614452
*
nr 1361 4452
Béla Hradil
(1885-1968), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 12x10 cm
Béla Hradil, ungersk-svensk konstnär och konservator, född 1885, död 1968.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 19:12:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 01:45:23
1
1.000 kr
23/11 17:10:49
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Béla Hradil
Béla Hradil, ungersk-svensk konstnär och konservator, född 1885, död 1968.
Läs mer om Béla Hradil
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bela hradil béla hradil olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:06
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:15
*
Béla Hradil
Béla Hradil, ungersk-svensk konstnär och konservator, född 1885, död 1968.
Läs mer om Béla Hradil
nr 1361 4452
Béla Hradil
(1885-1968), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 12x10 cm
Béla Hradil, ungersk-svensk konstnär och konservator, född 1885, död 1968.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 01:45:23 | 1 | 1.000 kr |
23/11 17:10:49 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Béla Hradil
Béla Hradil, ungersk-svensk konstnär och konservator, född 1885, död 1968.Läs mer om Béla Hradil
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bela hradil béla hradil olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:06 -
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:15