KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145012
*
nr 1414 5012
Barbara Piwarska
(f. 1933), Polen
Oljemålning, Hus. Signerad, 1973. Olja på pannå. 40x31, yttermått inklusive ram: 43x34 cm
Barbara Piwarska, bildkonstnär född 1933.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2021
kl 19:16:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/8 10:50:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbara piwarska hus kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar poland polen polish polsk
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Barbara Piwarska
Barbara Piwarska, bildkonstnär född 1933.
nr 1414 5012
Barbara Piwarska
(f. 1933), Polen
Oljemålning, Hus. Signerad, 1973. Olja på pannå. 40x31, yttermått inklusive ram: 43x34 cm
Barbara Piwarska, bildkonstnär född 1933.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/8 10:50:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbara piwarska hus kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar poland polen polish polsk
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



