KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12497190

nr 1249 7190

Axel Wallert

(1890-1962), Sverige

Oljemålning, Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Fiskare med nät "Kalvandö" Värmdö. Signerad, daterad -37. Olja på duk, 32x48

Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 22 april 2019
kl 19:23:07

Axel Wallert

Läs mer om Axel Wallert