bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12497190



*

nr 1249 7190


Axel Wallert

(1890-1962), Sverige


Oljemålning, Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Fiskare med nät "Kalvandö" Värmdö. Signerad, daterad -37. Olja på duk, 32x48


Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 600 kr (per 20:51:50)
Uppdatera
Visning

lördag 20/4, söndag 21/4 och måndag 22/4. Ingen visning fredag 19/4


Auktionen
avslutas:

måndag 22 april kl 19:23:07


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/4 21:38:36 1      300 kr
15/4 23:23:21 2      500 kr
16/4 08:15:49 1      450 kr
16/4 08:15:49 2      500 kr (Budbetjänt)
16/4 08:17:01 1      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Konstnär/Designer

Axel Wallert

Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.

Läs mer om Axel Wallert
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel wallert olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8408 Benmålning
    Orientalisk, Hästpolo, 15x29
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 20:03
  • 8412 Oljemålning
    1700-/1800-tal, uppfodrad duk, Byscen. Olja på duk..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 20:18
  • 8403 Oljemålning
    1800-tal, Landskap med figurer. Olja på duk, 45x80
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 20:50
  • 7225 Oljemålning
    Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Motiv från Dal..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 20:50
  • 8230 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), Sverige. Landskap, signerad..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 19:43
  • 7398 Oljemålning
    Berndt Ringqvist, rosor, monogramsignerad, -42. Ol..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 20:41




Ladda ner broschyr