KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7876036
*
nr 787 6036
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Oljemålning, Axel Wallert (1890-1962), Porträtt, signerad, 1906, 72x53
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2012
kl 16:00:00
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Axel Wallert
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Läs mer om Axel Wallert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel wallert olja oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Axel Wallert
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Läs mer om Axel Wallert
nr 787 6036
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Oljemålning, Axel Wallert (1890-1962), Porträtt, signerad, 1906, 72x53
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
| Utrop: | 5.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2012 |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Axel Wallert
Axel Wallert, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1890, död 1962.Läs mer om Axel Wallert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel wallert olja oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



