KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327469
nr 1332 7469
Axel Peter
(1863-1942), Sverige
Oljemålning, Stilleben med tulpaner och frukter. Signerad, daterad 1937. Olja på duk, 61x65 cm
Axel Peter, född 1863, död 1942, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 8 juni 2020
kl 18:20:38
5/6 20:42:26
1.000 kr
8/6 16:55:32