KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16119204
*
nr 1611 9204
Axel Peter
(1863-1942), Sverige
Oljemålning, Kust i skymning. Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 69x90 cm, yttermått inklusive ram: 82x104 cm
Kondition: skadad duk
Axel Peter, född 1863, död 1942, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 20:53:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 08:55:03
1
200 kr
6/4 18:04:23
2
150 kr
6/4 18:04:23
1
200 kr (Budbetjänt)
6/4 18:04:32
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel peter kust i skymning olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
*
Axel Peter
Kondition: skadad duk
Axel Peter, född 1863, död 1942, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1611 9204
Axel Peter
(1863-1942), Sverige
Oljemålning, Kust i skymning. Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 69x90 cm, yttermått inklusive ram: 82x104 cm
Kondition: skadad duk
Axel Peter, född 1863, död 1942, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/4 08:55:03 | 1 | 200 kr |
| 6/4 18:04:23 | 2 | 150 kr |
| 6/4 18:04:23 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 6/4 18:04:32 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel peter kust i skymning olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05



