KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12698179
*
nr 1269 8179
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Oljemålning, Motiv från Söndrum, signerad 1920. Olja på pannå, 19x27
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Följerätt
Utrop:
6.500 kr
Såld:
6.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 augusti 2019
kl 20:55:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 14:18:29
1
5.000 kr
16/8 20:14:33
2
5.200 kr
17/8 10:57:55
1
5.400 kr
19/8 16:53:42
2
Vinnande bud
19/8 18:08:46
1
5.800 kr
19/8 18:08:46
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel olson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige söndrum
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Axel Olson
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Läs om budbetjänten
nr 1269 8179
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Oljemålning, Motiv från Söndrum, signerad 1920. Olja på pannå, 19x27
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 6.500 kr |
| Såld: | 6.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 augusti 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/8 14:18:29 | 1 | 5.000 kr |
| 16/8 20:14:33 | 2 | 5.200 kr |
| 17/8 10:57:55 | 1 | 5.400 kr |
| 19/8 16:53:42 | 2 | Vinnande bud |
| 19/8 18:08:46 | 1 | 5.800 kr |
| 19/8 18:08:46 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel olson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige söndrum
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



