KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15671006
nr 1567 1006
Axel Lindman
(1848-1930), Sverige
Oljemålning, Basargatan, Nordafrika. Signerad Axel Lindman. Olja på duk, 100x78 cm, yttermått inklusive ram: 120x100 cm
Axel Lindman, svensk målare född 1848, död 1930.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 25 september 2023
kl 18:12:14
3.000 kr
3.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
4.000 kr
4.200 kr
5.000 kr
5.200 kr
- Klassiska
25 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska