KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14896002
nr 1489 6002
Axel Lind
(1907-2011), Sverige
Oljemålning, Hus i lövskog. Signerad. Olja på duk, 46x36cm, yttermått inklusive ram: 71x59 cm
Axel Lind, svensk målare född i Köpenhamn 1907, död 2011.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 september 2022
kl 18:26:41
12/9 17:56:54