KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12809569
nr 1280 9569
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, "båtar i dis". Olja på pannå. Signerad, 32x40cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 7 oktober 2019
kl 20:35:27
7/10 19:22:22
300 kr
7/10 20:28:06
Axel Hamborn
Läs mer om Axel Hamborn