KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303047
nr 1430 3047
Axel Andersson
(1886-1956), Sverige
Oljemålning, Kopia efter Alfred Bergström, vintermotiv. Signerad, daterad. Olja på duk, 1911,52x70, yttermått inklusive ram: 86x65 cm
Axel Andersson, svensk bildkonstnär född 1886 i Stockholm, död 1956.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 8 november 2021
kl 18:54:50
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
Axel Andersson
Läs mer om Axel Andersson