KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835032

nr 1383 5032

Arvid Öström

(1889-1955), Sverige

Oljemålning, Arvid Öström (1889-1955), Sverige. Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 18x15cm, yttermått inklusive ram: 27x24cm

Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 8 mars 2021
kl 20:36:21

Arvid Öström

Läs mer om Arvid Öström