KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14765248
nr 1476 5248
Arnold Nolle Svensson
(1915-2008), Sverige
Oljemålning, Ej signerad, Näckrosdamm, påskrift a tergo. Olja på duk, 38x49 cm, yttermått inklusive ram: 46x57 cm
Arnold "Nolle" Svensson, svensk bildkonstnär född 1915, död 2008.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 20 juni 2022
kl 18:17:19
600 kr
1.000 kr
3.400 kr
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
4.600 kr
3.800 kr
4.000 kr (Budbetjänt)
4.800 kr
Arnold Nolle Svensson
Läs mer om Arnold Nolle Svensson