KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15685117
nr 1568 5117
Anton Genberg
(1862-1939), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap, Signerad. Olja på pannå, 35x40 cm, yttermått inklusive ram: 59x66 cm
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 18:49:34
2/10 01:11:18
2.000 kr
2/10 18:36:01
Anton Genberg
Läs mer om Anton Genberg