KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14461043
nr 1446 1043
Anton Genberg
(1862-1939), Sverige
Oljemålning, Älvlandskap. Signerad, daterad 1938. Olja på pannå, 41x56, yttermått inklusive ram: 56x69 cm
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 31 januari 2022
kl 19:37:35
3.000 kr
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
3.800 kr
- Klassiska
31 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Anton Genberg
Läs mer om Anton Genberg