KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16657077
nr 1665 7077
Ante Karlsson-Stig
(1885-1967), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -58, fjällandskap. Olja på pannå, 39x56 cm, yttermått inklusive ram: 50x68 cm
Anders (Ante) Karlsson-Stig, svensk tecknare och grafiker född 1885, död 1967.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 9 december 2024
kl 18:48:32
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
Ante Karlsson-Stig
Läs mer om Ante Karlsson-Stig