KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13037021
*
nr 1303 7021
Anshelm Schultzberg
(1862-1945), Sverige
Oljemålning, Anshelm Schultzberg (1862-1945), Stockholm. Signerad, daterad 1935, Olja på pannå, 54x71 cm
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:58:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 12:09:54
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Anshelm Schultzberg
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Läs mer om Anshelm Schultzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anshelm schultzberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Anshelm Schultzberg
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Läs mer om Anshelm Schultzberg
nr 1303 7021
Anshelm Schultzberg
(1862-1945), Sverige
Oljemålning, Anshelm Schultzberg (1862-1945), Stockholm. Signerad, daterad 1935, Olja på pannå, 54x71 cm
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
| Utrop: | 5.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/1 12:09:54 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Anshelm Schultzberg
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.Läs mer om Anshelm Schultzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anshelm schultzberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



