KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13027022
nr 1302 7022
Anna Lindkvist
(1891-1980), Sverige
Oljemålning, Glasbruksgatan, Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 46x38cm
Anna Lindkvist, svensk bildkonstnär född 1891, död 1980.
Utrop:
500 kr
måndag 20 januari 2020
kl 19:05:47
20 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Anna Lindkvist
Läs mer om Anna Lindkvist