KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17012006
*
nr 1701 2006
Andreas Singdahlsen
(1855-1947), Norge
Oljemålning, Andreas Singdahlsen (1855-1947), Norge, Signerad, landskap med hus. Olja på duk, 33x55 cm, yttermått inklusive ram: 42x62 cm
Andreas Singdahlsen, norsk bildkonstnär född 1855, död 1947.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2025
kl 18:42:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 16:20:59
1
300 kr
12/5 18:36:57
2
300 kr
12/5 18:36:57
1
300 kr (Budbetjänt)
12/5 18:37:13
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Andreas Singdahlsen
Andreas Singdahlsen, norsk bildkonstnär född 1855, död 1947.
Läs mer om Andreas Singdahlsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: andreas singdahlsen europa europeisk landskap landskap med hus landskapsmotiv norden nordeuropa norge norsk olja oljemålning skandinavien skandinavisk
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
*
Andreas Singdahlsen
Andreas Singdahlsen, norsk bildkonstnär född 1855, död 1947.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Andreas Singdahlsen
nr 1701 2006
Andreas Singdahlsen
(1855-1947), Norge
Oljemålning, Andreas Singdahlsen (1855-1947), Norge, Signerad, landskap med hus. Olja på duk, 33x55 cm, yttermått inklusive ram: 42x62 cm
Andreas Singdahlsen, norsk bildkonstnär född 1855, död 1947.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/5 16:20:59 | 1 | 300 kr |
| 12/5 18:36:57 | 2 | 300 kr |
| 12/5 18:36:57 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 12/5 18:37:13 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Andreas Singdahlsen
Andreas Singdahlsen, norsk bildkonstnär född 1855, död 1947.Läs mer om Andreas Singdahlsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: andreas singdahlsen europa europeisk landskap landskap med hus landskapsmotiv norden nordeuropa norge norsk olja oljemålning skandinavien skandinavisk
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05




