ART / Oil paintings / Oil painting 17308066

nr 1730 8066

Anders Hellsten

(1916-1990), Sverige

Anders Hellsten (1916-1990), Sweden. Signed, dated - 53, gårdslanskap. Olja på duk 65x82 cm, outer dimensions including frame: 84x102 cm,

OIL PAINTING, Signerad, daterad - 53, gårdslanskap. Olja på duk 65x82 cm, yttermått inklusive ram: 84x102 cm

Anders Hellsten, Swedish painter and draughtsman born in Kumla 1916, dead 1990.

Yes

SEK 100

Monday October 13 2025
at 19:54:47

7/10 10:52:55 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Anders Hellsten

Read more about Anders Hellsten