KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12257042
*
nr 1225 7042
Anders Altzar
(1886-1939), Sverige
Oljemålning, Vintermotiv, signerad. Olja på duk, 44x54 cm
Kondition: skadad duk
Anders Altzar, född 1886, död 1939, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2018
kl 18:17:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 12:56:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders altzar olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vintermotiv
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
*
Anders Altzar
Kondition: skadad duk
Anders Altzar, född 1886, död 1939, svensk målare.
nr 1225 7042
Anders Altzar
(1886-1939), Sverige
Oljemålning, Vintermotiv, signerad. Olja på duk, 44x54 cm
Kondition: skadad duk
Anders Altzar, född 1886, död 1939, svensk målare.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 12:56:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders altzar olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vintermotiv
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55