KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12689003
nr 1268 9003
Anders Altzar
(1886-1939), Sverige
Oljemålning, Falu gruva. Signerad A Altzar. Olja på duk, 33x40 cm
Anders Altzar, född 1886, död 1939, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 12 augusti 2019
kl 18:20:11
12/8 17:31:32