KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052243

nr 1405 2243

Amanda Ooms

(f. 1964), Sverige

Oljemålning, "Byta soldater I" (självporträtt). Signerad, daterad 2015. Olja på duk, 200x140 cm, oramad

Amanda Ooms, svensk konstnär och skådespelare född 1964.

måndag 21 juni 2021
kl 18:44:13

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Amanda Ooms

Läs mer om Amanda Ooms