KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12164360

nr 1216 4360

Allan Karlsson

(1908-1988), Sverige

Oljemålning, Allan Karlsson (1908-1988), Sverige. "Nöjets estrader och blind spelman på Tomelilla marknad", 1973. Olja på pannå, 56x74

Konditionsrapport: slitage, skador

Allan Karlsson, svensk bildkonstnär född 1908, död 1988.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 12 november 2018
kl 18:44:48

9/11 05:54:21 1      Vinnande bud

Allan Karlsson

Läs mer om Allan Karlsson