KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13647068

nr 1364 7068

Allan Egnell

(1884-1960), Sverige

Oljemålning, Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Kvinna på servering. Signerad 25/6 1928. Olja på duk, 32x19 cm

Allan Egnell, svensk målare, grafiker och illustratör född 1884, död 1960.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 30 november 2020
kl 19:23:06

  • Klassiska
  • 30 nov

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Allan Egnell

Läs mer om Allan Egnell