KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13185459
*
nr 1318 5459
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 67x107 cm
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2020
kl 18:42:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 15:28:25
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alfred Wetterström
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Läs mer om Alfred Wetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred wetterström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:52
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:59
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:48
-
6162 Oljemålning
Eva Kellberg, Monogramsignerad. Olja på duk, 65x51..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:57
*
Alfred Wetterström
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Läs mer om Alfred Wetterström
nr 1318 5459
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 67x107 cm
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 15:28:25 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alfred Wetterström
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.Läs mer om Alfred Wetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred wetterström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:52 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55 -
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:59
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:48 -
6162 Oljemålning
Eva Kellberg, Monogramsignerad. Olja på duk, 65x51..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:57