KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14521041
nr 1452 1041
Alfred Wahlberg
(1834-1906), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på duk, 35x48cm, yttermått inklusive ram: 51x63cm
Alfred Wahlberg, född 1834 i Stockholm, död 1906 i Tranås, svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 28 februari 2022
kl 20:21:50
28/2 20:16:50
28/2 20:19:41
- Klassiska
28 feb
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Alfred Wahlberg
Läs mer om Alfred Wahlberg