KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15464215

nr 1546 4215

Alfred Eikri

(1911-2000), Norge

Oljemålning, Västkustmotiv. Signerad. Olja på duk, 59x79 cm, yttermått inklusive ram: 77x97 cm

Alfred Eikri, norsk bildkonstnär född 1911, död 2000.

Utrop:

600 kr

måndag 5 juni 2023
kl 19:25:42

Alfred Eikri

Läs mer om Alfred Eikri