KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052132

nr 1405 2132

Alfhild Kallstenius-Åhman

(1921-2013), Sverige

Oljemålning, Alfhild Kallstenius-Åhman (1921-2013), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 30x34, yttermått inklusive ram: 33x37 cm

Alfhild Kallstenius-Åhman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 21 juni 2021
kl 18:40:39

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Alfhild Kallstenius-Åhman

Läs mer om Alfhild Kallstenius-Åhman