KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12826409

nr 1282 6409

Alf Munthe

(1892-1971), Sverige

Oljemålning, Alf Munthe (1892-1971), Sverige, tillskriven. Religiöst motiv. Ej signerad. Olja på duk, 30x33 cm

Alf Munthe, född 1892 i Stockholm, död 1971, svensk bild- och textilkonstnär.

Utrop:

600 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 18:56:08

Alf Munthe

Läs mer om Alf Munthe