KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688302
*
nr 1468 8302
Alexis Ankarcrona
(1825-1901), Sverige
Oljemålning, Sträckande änder. Signerad, daterad 1898. Olja på duk, 31x50, yttermått inklusive ram: 44x64 cm
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 18:11:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 12:33:58
1
900 kr
24/5 16:48:16
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alexis Ankarcrona
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Läs mer om Alexis Ankarcrona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexis ankarcrona olja olja på duk oljemålning oljemålningar sträckande änder svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
*
Alexis Ankarcrona
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Läs mer om Alexis Ankarcrona
nr 1468 8302
Alexis Ankarcrona
(1825-1901), Sverige
Oljemålning, Sträckande änder. Signerad, daterad 1898. Olja på duk, 31x50, yttermått inklusive ram: 44x64 cm
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/5 12:33:58 | 1 | 900 kr |
24/5 16:48:16 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alexis Ankarcrona
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.Läs mer om Alexis Ankarcrona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexis ankarcrona olja olja på duk oljemålning oljemålningar sträckande änder svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55