KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14623077
nr 1462 3077
Alexander Roos
(1895-1973), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på pannå, 27X36, yttermått inklusive ram: 40X50 cm
Alexander Roos, född 1895, död 1973, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 25 april 2022
kl 19:15:52
150 kr