KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197205
*
nr 1619 7205
Aldo Altomare
(f. 1923), Sverige
Oljemålning, "Korg med rosor". Signerad. Olja på duk, 65x50 cm, yttermått inklusive ram: 76x62 cm
Aldo Altomare, född 1923 i Bari, Italien, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2024
kl 19:29:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 00:22:07
1
Vinnande bud
13/5 19:28:12
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aldo altomare olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Aldo Altomare
Aldo Altomare, född 1923 i Bari, Italien, svensk målare.
nr 1619 7205
Aldo Altomare
(f. 1923), Sverige
Oljemålning, "Korg med rosor". Signerad. Olja på duk, 65x50 cm, yttermått inklusive ram: 76x62 cm
Aldo Altomare, född 1923 i Bari, Italien, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/5 00:22:07 | 1 | Vinnande bud |
| 13/5 19:28:12 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aldo altomare olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



