KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14378039

nr 1437 8039

Albert Zetterberg

(1883-1955), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1919, Utsikt från Nationalmuseum mot Strandvägen. Olja på duk, 50x70, yttermått inklusive ram: 57x86 cm

Albert Zetterberg, svensk bildkonstnär född 1883, död 1955.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 13 december 2021
kl 20:54:17

13/12 20:49:17 1      Vinnande bud

Albert Zetterberg

Läs mer om Albert Zetterberg