KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11932409
*
nr 1193 2409
Ã…ke Wilhelm Andersson
(1922-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad ÅWA, Sydländsk by. Olja på duk, 73x80
Åke Wilhelm Andersson, Signatur ÅWA, svensk målare född 1922, död 1988.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2018
kl 19:11:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/7 06:36:56
1
150 kr
16/7 18:39:02
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ã…ke Wilhelm Andersson
Åke Wilhelm Andersson, Signatur ÅWA, svensk målare född 1922, död 1988.
Läs mer om Ã…ke Wilhelm Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk by åke wilhelm andersson
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Ã…ke Wilhelm Andersson
Åke Wilhelm Andersson, Signatur ÅWA, svensk målare född 1922, död 1988.
Läs mer om Ã…ke Wilhelm Andersson
nr 1193 2409
Ã…ke Wilhelm Andersson
(1922-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad ÅWA, Sydländsk by. Olja på duk, 73x80
Åke Wilhelm Andersson, Signatur ÅWA, svensk målare född 1922, död 1988.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/7 06:36:56 | 1 | 150 kr |
16/7 18:39:02 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ã…ke Wilhelm Andersson
Ã…ke Wilhelm Andersson, Signatur Ã…WA, svensk mÃ¥lare född 1922, död 1988.Läs mer om Ã…ke Wilhelm Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk by åke wilhelm andersson
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37