KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123463
nr 1612 3463
Ã…ke Wilhelm Andersson
(1922-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad ÅWA, landskap. Olja på duk, 59x73 cm, yttermått inklusive ram: 74x90 cm
Åke Wilhelm Andersson, Signatur ÅWA, svensk målare född 1922, död 1988.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 15 april 2024
kl 20:53:14
15/4 19:07:15
Ã…ke Wilhelm Andersson
Läs mer om Ã…ke Wilhelm Andersson