KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14046268

nr 1404 6268

Åke Wickström

(f. 1927), Sverige

Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad 1962. Olja på duk, 34x56cm, yttermått inklusive ram: 44x66cm

Kondition: skadad, duk

Åke Wickström, född 1927 i Karlshamn, svensk målare.

Utrop:

600 kr

måndag 21 juni 2021
kl 18:33:43

Åke Wickström

Läs mer om Ã…ke Wickström