KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13016444
*
nr 1301 6444
Ã…ke Plantin
(1898-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, växt. Olja på pannå, 53x44 cm
Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 20:56:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 16:59:47
1
Vinnande bud
20/1 18:40:02
2
150 kr
20/1 18:40:02
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ã…ke Plantin
Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.
Läs mer om Ã…ke Plantin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige växt åke plantin
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
*
Ã…ke Plantin
Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ã…ke Plantin
nr 1301 6444
Ã…ke Plantin
(1898-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, växt. Olja på pannå, 53x44 cm
Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/1 16:59:47 | 1 | Vinnande bud |
20/1 18:40:02 | 2 | 150 kr |
20/1 18:40:02 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ã…ke Plantin
Ã…ke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i VästerÃ¥s, död 1987.Läs mer om Ã…ke Plantin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige växt åke plantin
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06