KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16873119
nr 1687 3119
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1953. Olja på pannå, 41x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x45 cm
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 mars 2025
kl 19:36:10
17/3 12:18:45
Ã…ke Nothberg
Läs mer om Ã…ke Nothberg