KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15206263

nr 1520 6263

Åke Nothberg

(1891-1973), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1924, sjölandskap. Olja på pannå, 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 34x44 cm

Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 6 februari 2023
kl 19:00:07

6/2 17:10:54 1      Vinnande bud

Åke Nothberg

Läs mer om Åke Nothberg