KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12969076
*
nr 1296 9076
Aarne Eerto
(f. 1906), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad 66. Olja på pannå, 76x30 cm
Aarne Eerto, finländsk bildkonstnär född 1906.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2019
kl 18:59:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 14:54:07
1
Vinnande bud
8/12 15:28:21
2
150 kr
8/12 15:28:21
1
200 kr (Budbetjänt)
9/12 00:03:23
3
450 kr
9/12 00:03:23
1
500 kr (Budbetjänt)
9/12 00:03:36
3
600 kr
9/12 00:03:36
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aarne eerto europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Aarne Eerto
Aarne Eerto, finländsk bildkonstnär född 1906.
Läs om budbetjänten
nr 1296 9076
Aarne Eerto
(f. 1906), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad 66. Olja på pannå, 76x30 cm
Aarne Eerto, finländsk bildkonstnär född 1906.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/12 14:54:07 | 1 | Vinnande bud |
| 8/12 15:28:21 | 2 | 150 kr |
| 8/12 15:28:21 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 9/12 00:03:23 | 3 | 450 kr |
| 9/12 00:03:23 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 9/12 00:03:36 | 3 | 600 kr |
| 9/12 00:03:36 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aarne eerto europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



