KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156258
nr 1415 6258
A. Nilsson. Signerad, hus. Olja på duk, 21x27cm, yttermått inklusive ram: 34x40cm
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 19:03:56
100 kr
150 kr
Lis Husberg (f. 1920)
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.